פרנסואה העזובי

  • PDF

francois_le_champi

ז'ורז' סאנד

תרגום יהושע קנז

הוצאת עם עובד ומפרשים, המפעל לתרגום ספרות מופת

סיפור אהבה לא שגרתי, מלא חמלה ואהבת אדם, המתרחש בצרפת של אמצע המאה התשע עשרה, בין אישה צעירה וילד עזובי שאותו היא מגדלת כבנה. מדלן היא גיבורה יוצאת דופן, טוחנת אמידה, צעירה ויפה, טובת לב ונעימת הליכות, שמאמינה בטוב שבאדם גם ברגעים שבהם הרוע ניצב לפניה במלוא כיעורו.

 

קראו עוד...

בשביל הנפש

  • PDF

בשביל הנפש

חנוך דאום ואריאל הרטמן

הוצאת ידיעות אחרונות

 

ספר עיון שקראתי בשקיקה משל היה ספר מתח. בספר מתוארות 25 דמויות במהלך טיפול בקליניקה של הפסיכולוג. כל תיאור מובא בשלושה חלקים - כתיאור מהצד מפי חנוך דאום, כתיאור בגוף ראשון מפי הפסיכולוג המטפל, ולבסוף תיאור כללי יותר של הבעיה המתוארת, מפי פסיכולוג נוסף.

קראו עוד...

בית השמחה

  • PDF

בית השמחה

אידית וורטון

הוצאת כתר

תרגום עידית שורר


סיפורה המורכב, המרתק והטראגי של לילי בארט, יפהפייה זהובת שיער, מתוחכמת ואלגנטית, המנסה להשתלב בחברה הגבוהה בארצות הברית של שנות העשרים - חרף העובדה שאינה עשירה ומיוחסת.

קראו עוד...

בשבילה גיבורים עפים

  • PDF

בשבילה גיבורים עפים

 

אמיר גוטפרוינד

הוצאת זמורה ביתן

ספר נפלא (וארוך!) המסופר בגוף ראשון ובנימה שבאופן נדיר מצליחה להיות מפוכחת, משועשעת וצינית ובו בזמן רגישה לדקויות ומלאת חמלה. זהו סיפור ילדותו, התבגרותו ובגרותו של נער חיפני משכונת פועלים ושל חבריו הטובים, שכניו, משפחתו, אהבתו הלא-ממומשת וכל האהבות האחרות שלו, שהתממשו ונזנחו.

קראו עוד...

השפעה בלתי הוגנת

  • PDF

השפעה בלתי הוגנת

 

רונית מטלון ואריאל הירשפלד

בהוצאת כתר ועם עובד


ספר העוסק בהתרקמותו של סיפור אהבה. כל כולו חלופת מכתבים-מיילים בין לורי לנתנאל, על רקע מות אביה של לורי, צוואתו המפוקפקת וסכסוך ירושה בין שתי אחיותיה של לורי לאמו של נתנאל, שהיתה המאהבת של האב.

קראו עוד...