עזרים מקוונים לעורכים

  • PDF

 

האקדמיה ללשון עברית

אתר האקדמיה ללשון עברית, מורחב ומעודכן. מכיל עדכונים שוטפים של החלטות האקדמיה, כללי הכתיב והדקדוק, החלטות אקדמיה ישנות וחדשות, דיונים על מילים וביטויים, מאגר מונחים מכל מילוני האקדמיה ועוד המון דברים. אני משתמשת בו המון.

רב-מילים

מילון רב מילים המקוון אמנם עולה כסף, אבל לדעתי שווה את המחיר. חוץ ממילון יש בו אפשרויות לבדיקת ניקוד וכתיב חסר ניקוד של מילים בכל וריאציה של המילה, מילון עברי-אנגלי, צירופים, תזאורוס, אפשרויות חריזה של כל מילה והטיות דקדוקיות של מילים. ואם חסרה לכם מילה – שולחים להם מייל, והם מעדכנים.

מילונים באנגלית

מילון אנגלי-אנגלי מצוין שמאגד בתוכו כמעט את כל המילונים המקוונים ברשת, וממיין את התוצאות לפי סוגי המילונים: מילון ראשי תיבות, מילון סלנג, מילון רפואי וכדומה. אפשר גם לחפש ביטויים וגם חלקי מילים.

פורום תרגום ועריכה של תפוז

פורום ותיק, ידידותי, יעיל ושימושי. המשתתפים ברובם עוסקים בתרגום ובעריכה לפרנסתם וחלקם הגדול עושה גם המון דברים אחרים, מה שהופך את הפורום למגוון ולפלורליסטי מאוד, ואפשר ללמוד המון מתשובותיהם של משתתפיו השונים. היום, בעידן הרשתות החברתיות, השימוש בו פחת פלאים.

פורום תרגום ועריכה של אג'נדה

פורום שהמשתתפים בו הם ברובם מתרגמים ותיקים, בעיקר מתרגמי ספרים. רוב החברים קבועים ובעלי ידע רב בתחום התרגום. הפעילות עברה לפייסבוק, וכיום חברים בו גם עורכים רבים. כדי להצטרף לקבוצה בפייסבוק צריך לשלוח בקשה למנהלת הקבוצה.

הבלוג של ד"ר הדר פרי

"נקודת ראות", הבלוג של ד"ר הדר פרי, ד"ר לערבית, חוקרת ועורכת לשון, ובו מאמרים קצרים העוסקים בתקינות לשונית של ביטויים ומילים, בדקדוק, באטימולוגיה ועוד.

פורום השפה העברית בתפוז

פורום רציני ונעים שנותן תשובות ענייניות ומושכלות על שאלות בכל הקשור לשפה העברית – דקדוק ותחביר, מקורן של מילים, תקינות לשונית ועוד.