עזרים מקוונים לעורכים

  • PDF

 

האקדמיה ללשון עברית

אתר האקדמיה ללשון עברית, מורחב ומעודכן. מכיל עדכונים שוטפים של החלטות האקדמיה, כללי הכתיב והדקדוק, החלטות אקדמיה ישנות וחדשות, דיונים על מילים וביטויים, מאגר מונחים מכל מילוני האקדמיה ועוד המון דברים. אני משתמשת בו המון.

רב-מילים

מילון רב מילים המקוון אמנם עולה כסף, אבל לדעתי שווה את המחיר. חוץ ממילון יש בו אפשרויות לבדיקת ניקוד וכתיב חסר ניקוד של מילים בכל וריאציה של המילה, מילון עברי-אנגלי, צירופים, תזאורוס, אפשרויות חריזה של כל מילה והטיות דקדוקיות של מילים. ואם חסרה לכם מילה – שולחים להם מייל, והם מעדכנים.

מילונים באנגלית

מילון אנגלי-אנגלי מצוין שמאגד בתוכו כמעט את כל המילונים המקוונים ברשת, וממיין את התוצאות לפי סוגי המילונים: מילון ראשי תיבות, מילון סלנג, מילון רפואי וכדומה. אפשר גם לחפש ביטויים וגם חלקי מילים.

פורום תרגום ועריכה של תפוז

פורום ותיק, ידידותי, יעיל ושימושי. המשתתפים ברובם עוסקים בתרגום ובעריכה לפרנסתם וחלקם הגדול עושה גם המון דברים אחרים, מה שהופך את הפורום למגוון ולפלורליסטי מאוד, ואפשר ללמוד המון מתשובותיהם של משתתפיו השונים. היום, בעידן הרשתות החברתיות, השימוש בו פחת פלאים.

פורום תרגום ועריכה של אג'נדה

פורום שהמשתתפים בו הם ברובם מתרגמים ותיקים, בעיקר מתרגמי ספרים. רוב החברים קבועים ובעלי ידע רב בתחום התרגום. הפעילות עברה לפייסבוק, וכיום חברים בו גם עורכים רבים. כדי להצטרף לקבוצה בפייסבוק צריך לשלוח בקשה למנהלת הקבוצה.

הבלוג של ד"ר הדר פרי

"נקודת ראות", הבלוג של ד"ר הדר פרי, ד"ר לערבית, חוקרת ועורכת לשון, ובו מאמרים קצרים העוסקים בתקינות לשונית של ביטויים ומילים, בדקדוק, באטימולוגיה ועוד.

פורום השפה העברית בתפוז

פורום רציני ונעים שנותן תשובות ענייניות ומושכלות על שאלות בכל הקשור לשפה העברית – דקדוק ותחביר, מקורן של מילים, תקינות לשונית ועוד.

מידע על ספרים בעברית ובאנגלית

  • PDF

אתר סימניה

אתר שבו קוראים מדרגים ספרים, כותבים המלצות ומוכרים וקונים ספרים. מכיל פרטים מלאים על שיעור גבוה מהספרים שיצאו לאור בארץ. יש גם טעימות קריאה מהפרק הראשון של חלק מהספרים. יש באתר גם פורומים, דרכים רבות לסיווג הספרים, מידע על הימצאות הספר בספריות שונות בארץ ואפשרויות שונות לקנות ולמכור ספרים חדשים ויד שנייה.

ספרים ללא ירקות

בלוג המכיל המלצות על ספרים רבים, שכתבה נוריתהה בעלת הבלוג ורבים אחרים. ניתן לערוך חיפוש באתר לפי שם הספר והמחבר, ויש גם חלוקה לפי הוצאות ספרים, נושאים ושמות הכותבים באתר. אפשר להוסיף תגובות ולקבל עדכונים ישירות למייל.

האתר text

מידע על ספרים היוצאים לאור בעברית, מסווגים לפי תאריך הוצאתם לאור וגם לפי נושאים כגון ספרות מתורגמת, שירה, מדריכים ומסעות ועוד. פירוט תוכנו של כל ספר (לרוב לפי הכתוב על הגב, לפעמים יותר או פחות מזה), פרטים על הספר עצמו, ובחלק מהספרים מופיע גם פרק ראשון.

אמזון

החנות הענקית של אמזון, שמלבד אפשרויות רכישה מכילה ביקורות קוראים ודירוגים של ספרים, פרטים רבים על כל ספר, ביקורות חיצוניות מעיתונים, אפשרות לפתוח חלק גדול מהספרים ולקרוא בהם או לחפש בתוכם לפי מילות חיפוש, פרטים על סופרים ועל רבי מכר, מציאת ספרים על פי אינספור סיווגים שונים, מד-פופולריות של ספרים לפי קטגוריות שונות ועוד המון.

קטלוג הספרייה הלאומית

הקטלוג העצום הזה מכיל מידע על כל ספר שיצא בארץ כמעט, כולל מי העורך, המתרגם, שנת ההוצאה, פרטי הוצאת הספרים, מקום ההוצאה ועוד. יש בו אפשרויות חיפוש רבות ואפשר לבדוק כמה עותקים ממנו יש והיכן הם נמצאים.